wyposażenie szkół - drukarka 3D

By : admin

Najnowszy program rządowy, którego realizacja rozpoczęła się w bieżącym roku, a finalizacja będzie miała miejsce w roku kolejnym, przyniesie niesamowite zmiany dla polskich szkół podstawowych. Wyposażenie szkół w sprzęt multimedialny najwyższej jakości, między innymi w gogle wirtualnej rzeczywistości VR, pozwoli prowadzić lekcje jak nigdy wcześniej. Program jest realizowany jako jeden z punktów rządowej inicjatywy znanej jako „Polski Ład”.

Laboratoria przyszłości w polskich szkołach

Od dawna mówi się, że polska szkoła musi się zmienić. Teraz nadszedł ten czas. W ramach nowego rządowego programu, który finansowany jest z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, przeznaczony zostanie ponad miliard polskich złotych na to, aby w nowoczesny sposób wyposażyć publiczne szkoły podstawowe. Szkoły niepubliczne również będą mogły skorzystać z programu w późniejszym terminie. W ramach tej nowatorskiej inicjatywy szkoły podstawowe zostaną wyposażone w sprzęt, dzięki któremu powstaną dosłownie laboratoria przyszłości pozwalające przyswajać wiedzę poprzez działanie.

Dla uczniów to zupełnie nowy wymiar poznawania takich dziedzin wiedzy, jak:

-biologia
– chemia
– fizyka
– historia
– geografia
– biologia

Cóż to oznacza w praktyce? Lekcje, na których nie będzie nudy. Możliwość realizowania podstawy programowej zupełnie inaczej, z wykorzystaniem okularów pozwalających na widzenie w 3D. Gogle wirtualnej rzeczywistości VR mają zachęcić młodych ludzi do zgłębiania wiedzy, angażować, uruchamiać wyobraźnię. Będą wspierać nauczyciela w tym, by tworzył lekcje, które na długo zapadną w pamięci. Czas na ekscytującą przygodę w szkole. Listę wyposażenia, o które może starać się placówka można sprawdzić pod linkiem https://aktin.pl/towar/lista/323/laboratoria-przyszlosc.

Nowy wymiar szkoły XXI wieku

Ostatnie miesiące nie były zbyt łaskawe dla młodych ludzi. Nauka zdalna dała się we znaki, niszcząc motywację do zgłębiania wiedzy, radość z relacji międzyludzkich, które w szkole zawiązuje się tak naturalnie. Na szczęście kolejne miesiące przyniosą wiele dobrych zmian, dzięki którym uczniowie mogą na nowo odnaleźć się w szkole. Wirtualna rzeczywistość, która rozpala wyobraźnię dzieci i młodzieży, wkracza do szkolnych sal. Gogle pozwolą doświadczać nauki w zupełnie nowym wymiarze, ułatwiając zrozumienie i zapamiętywanie. To rozwiązanie na miarą 21 wieku. Zdecydowanie więcej na temat programu oraz pomocy, które w ramach dofinansowania szkoła może zdobyć dla swoich uczniów, można znaleźć pod linkiem: https://aktin.pl/blog/artykul/29/laboratoria-przyszlosci-%E2%80%93-historyczne-wsparcie.-kazda-szkola-podstawowa-w-polsce-otrzyma-srodki-bez-wkladu-wlasnego.