projektor multimedialny

By : admin

Projektor to funkcjonalne urządzenie, które jest nazywane rzutnikiem multimedialnym. Ma za zadanie wyświetlać nie tylko obrazy, lecz także filmy, animacje i multimedia. Słup światła w tym przypadku jest przepuszczany za pomocą ciekłokrystalicznej matrycy, z której powstaje obraz za pomocą zewnętrznego źródła (komputer, odtwarzacz DVD). Filmy wyświetlać można na ścianie lub na innym obiekcie. Jakie modele projektorów wybrać? Jak zastosować projektor w procesie edukacji?

Projektor do edukacji

Projektory są na szeroką skalę wykorzystywane w szkołach, gdzie nauczyciele mogą wyświetlać uczniom prezentację danego materiału. Z ich pomocą użytkownik przekaże obraz także na pulpit osoby prezentującej, która nie musi się obracać i bez problemu widzi cały materiał, jednocześnie pozostając w kontakcie z uczniami. Szkolne modele odznaczają się najczęściej widocznym kolorem obudowy, co ma za zadanie odstraszać potencjalnego złodzieja. Warto zauważyć, że zastosowanie nowoczesnych technologii w szkolnictwie cieszy się sporym uznaniem. Korzystają z niego nauczyciele w przedszkolu, w szkole, jak i wykładowcy na uczelni.

Nowoczesne projektory

Innowacyjnymi modelami projektorów, jakie cieszą się uznaniem na rynku, są:

  • Projektor Optoma – to krótkoogniskowy model, jaki sprawdzi się w edukacji i w biznesie. Posiada wbudowany głośnik, dzięki czemu użytkownik komfortowo słucha filmu bez konieczności podłączania głośników. Wizualizacje 3D i najnowsza technologia spełnią wymogi każdego użytkownika. Projektor można zamontować na ścianie lub skorzystać z wolnostojącego sprzętu. Na uznanie zasługuje doskonała jakość kolorów.
  • Projektor Sony – odznacza się doskonałą elastycznością i łatwym podłączeniem urządzenia. Źródło światła bazuje na trwałości i przyjazności dla środowiska, a obraz jest widoczny nawet w jasnym pomieszczeniu. Osiągnięcie pełnej jasności następuje w ciągu kilku sekund, dlatego nie trzeba oczekiwać na rozgrzanie lampy projektora. Od razu skorzystać można ze sprzętu, przenosząc je w dowolne miejsce.
  • Projektor ViewSonic -to bardzo dobra opcja do dużych i jasno oświetlonych miejsc (sale lekcyjne, obiekty publiczne, sale konferencyjne). Intuicyjna konstrukcja sprawia, że urządzenie jest elastyczne i łatwe do instalacji. Posiada centralny obiektyw i pionowe przesunięcie, co z kolei wpływa na bardzo dobre przystosowanie do trudnych miejsc. Plusem jest realistyczny kolor obrazu, czysty dźwięk i skorzystanie z profesjonalnych doznać audiowizualnych.

Wszechstronne zastosowanie projektorów wpływa na ich dużą popularność.